Izvor: Blic, 19.Apr.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kraljevo: Poliicja sprečila blokadu radnika "Magnohroma"
Oko 100 radnika „Magnohroma”, koji su u generalnom štrajku već 22 dana, stotinak pripadnika policije i specijalnih jedinica sprečilo je u nameri da blokiraju regionalni put Kraljevo-Kragujevac.
Pošto ih je policija oko 9.30 časova sprečila da blokiraju put, radnici su odlučili da krenu u protestnu šetnju dugu četiri kilometara do zgrade Skupštine opštine Kraljevo.
Član štrajkačkog odbora Milivoje Komatović obratio se ranije jutros policajcima s molbom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da im dozvole izlazak na regionalni put govoreći o teškoćama u kojima se nalaze radnici „Magnohroma”, koji je privatizovan u avgustu prošle godine od strane indijskog „Global stila”.
Indijski „Global stil” privatizovao je 70 odsto „Magnohroma” u avgustu prošle godine za 1.200.000 evra, uz obavezu da investira i 23.650.000 evra.




















