Izvor: Akter, 31.Dec.2015, 10:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kina gradi svoj drugi nosač aviona
Kina gradi svoj drugi nosač aviona, ovaj put u potpunosti pomoću domaće tehnologije, saopštilo je danas kinesko Ministarstvo odbrane
Portparol Ministarstva Jang Juđun je na konferenciji za štampu u Pekingu rekao da se 50.000 tona težak nosač gradi u severnoj kineskoj luci Daljen, prenela je agencija AP.
Kina trenutno poseduje jedan nosač aviona, koji je kupljen nedovršen od Ukrajine pre više od jedne decenije, a zatim je naoružan i opremljen u Kini.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Akter <<
Jang je izjavio da se drugi nosač aviona gradi u potpunosti pomoću domaće tehnologije, a na osnovu iskustva na opremi prvog nosača, "Liaoninga".
Zvanični Peking sprovodi modernizaciju svoje mornarice, što Zapad vidi kao pokušaj utvrđivanja prava koja Kina tvrdi da ima u spornim morskim teritorijama.
Te kineske ambicije su rezultovale povećanjem tenzija u odnosima sa Japanom, SAD i državama jugoistočne Azije, podseća AP.
Kina gradi prvi nosač aviona "made in China"
Izvor: B92, 31.Dec.2015
Peking -- Kina gradi svoj drugi nosač aviona, ovaj put u potpunosti pomoću domaće tehnologije, saopštilo je kinesko Ministarstvo odbrane...Portparol Ministarstva Jang Judjun je na konferenciji za štampu u Pekingu rekao da se 50.000 tona težak nosač gradi u severnoj kineskoj luci Daljen, prenela...











