Izvor: Glas javnosti, 31.Jul.2011, 07:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kalićevoj ženi i bratu jednomesečni pritvor

PODGORICA - Sudija Višeg suda u Bijelom Polju Vukomir Bošković odredio je jednomesečni pritvor za suprugu i brata rožajskog biznismena Safeta Kalića, Aminu i Mersudina Kalića, koji su pre dva dana uhapšeni, zbog sumnje da su počinili krivično delo pranja novca , u iznosu od oko sedam miliona evra.

Advokati, branioci Kalića , Dragoljub Đukanović i Velibor Marković, ocenili su da je određivanje pritvora nezakonito. Kalići su na saslušanju negirali krivicu.

Crnogorska >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << Uprava policije najavila je da će za Safetom Kalićem, raspisati međunarodnu poternicu. Safet Kalić je kao mlad davno otišao u Nemačku, a od zarađenog novca počeo je pre dvadesetak

godina da se bavi biznisom u Rožajama.

Mediji navde da Kalić u svom vlasništvu ima restorane, benzinsku pumpu i druge nekretnine, kao i prevoznička preduzeća. Direktor Uprave policije Srbije Milorad Veljović je ranije Safeta Kalića označio kao jednog od vođa narkomafije na prostoru Balkana.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.