Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Apr.2010, 19:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jocić: Karamarko navodi istragu na Srbiju
BEOGRAD - Optuženi za ubistvo hrvatskog novinara Ive Pukanića, Sreten Jocić, rekao je danas u nastavku suđenja u Specijalnom sudu u Beogradu da "nije mislio" da je ministar unutrašnjih poslova Hrvatske Tomislav Karamarko organizovao to ubistvo.
Jocić je posle današnje pauze na suđenju i posle konsultacija sa braniocem Zdenkom Tomanovićem rekao da nije mislio da je Karamarko organizovao ubistvo Pukanića, već da sprečava hapšenje nekih osoba i smišljeno usmerava istragu u pravcu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Srbije i njega (Jocića).
Jocić: Nisam čuo za Pukanića
Sreten Jocić je rekao u nastavku suđenja da nije čuo za Pukanića, sve dok nije saznao da je njegov kum Slobodan Đurović uhapšen i da mu se u Hrvatskoj sudi za Pukanićevo ubistvo.
Nisam pratio pisanje hrvatskih medija, nisam ni čuo da postoji ta medijska kuća. Hrvatska je provincijska država, rekao je Jocić, posle čega ga je predsednik Sudskog veća Vladimir Vučinić upozorio da ne dozvoljava da se vređa bilo koja država.
Tokom iznošenja odbrane, Jocić je rekao da, sem Đurovića, ne poznaje ostale optužene za ubistvo Pukanića.
"Za hrvatsku javnost mora da bude da je ubica iz Srbije", rekao je Jocić i dodao da će argumente za njegove tvrdnje dati svedoci.
Joćić je ranije danas na suđenju rekao da iza ubistva Pukanića stoje centri moći, među kojima i hrvatski ministar policije Tomislav Karamarko.
Predsednik sudskog veća Vladimir Vučinić upozorio je Jocića da su te izjave ozbiljne, na šta je Jocić rekao da će dokaze za svoju tvrdnju izneti u nastavku suđenja.
Jocić je Karamarka pomenuo kada je upitan da pojasni svoju jučerašnju izjavu, kada je iznosio odbranu, da nekim moćnim strukturama u Hrvatskoj ne odgovara da se reši ubistvo Pukanića.
Predsednik veća Vučinić reagovao je i kada je Jocić optužio bivšeg predsednika Hrvatske Stjepana Mesića da je njegovu kampanju finansirala albanska mafija.
Ne možete tako da iznosite odbranu, moramo da zaštitimo dostojanstvo stranih zvaničnika, rekao je Vučinić.
Jocić je govorio o Mesiću kada je odgovarao na pitanje sudskog veća odakle mu saznanje da postoji crnogorsko-hrvatska informacija dostavljena Srbiji da može da ugrozi predsednika Srbije koja je, kako je juče rekao, bila povod za njegovo hapšenje.
Jocić je rekao da je za tu informaciju čuo iz medija i da je o tome govorio Mesić.
Na pitanje tužilaštva o motivu hrvatsko-crnogorskih organa da ga optuže kroz informaciju da može da ugrozi predsednika Srbije Borisa Tadića, Jocić je rekao da je cilj da se ubistvo izveze iz Hrvatske u Srbiju.
Zna se s kim se družio Karamarko, rekao je Jocić, ali ga je predsednik veća Vučinić ponovo prekinuo.
"Ja sam nevin čovek, nije lako stajati ovde. Ne mogu da verujem da sam optužen", rekao je Jocić.
Vlasnik hrvatskog nedeljnika Nacional Ivo Pukanić i njegov saradnik Niko Franjić ubijeni su 23. oktobra 2008. godine u Zagrebu, na parkingu u dvorištu zgrade u kojoj se nalazi redakcija tog lista, kada je aktiviran eksploziv ispod njihovog vozila.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











