Izgoreo deo vranjskog pozorišta

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Jul.2012, 11:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izgoreo deo vranjskog pozorišta

VRANJE -

VRANJEBetaU jutrošnjem požaru u Vranju potpuno je izgorelo pozorište "Bora Stanković" uprkos tome što su vatrogasci stigli odmah nakon dojave, rekao je komandant Vatrogasne brigade u tom gradu Vedran Tašković.

"Potpuno je izgorela bina, parter, klupe, pozorišna sala, balkon, kafić, podrum, odnosno kompletna unutrašnjost pozorišta "Bora Stanković", iako je prvo vatrogasno vozilo na lice mesta došlo minut nakon dojave", rekao je Tašković agenciji >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Beta. U požaru nije bilo povređenih.

Tašković je rekao da je požar, koji je izbio u obližnjoj diskoteci, a potom zahvatio krov pozorišta "Bora Stanković", lokalizovan i da očekuje da potpuno bude ugašen u naredna dva sata.

"Požar je rano jutros izbio u diskoteci "Paladijum", koja je pre 20 dana otvorena i odatle se proširio na krovnu konstrukciju pozorišta 'Bora Stanković', ali i u pravcu kafane i restorana 'Vranjski merak' i obližnjeg skladišta uglja", kazao je Tašković.

Tašković navodi da su tri vozila Vatrogasne brigade u Vranju i jedno "Simpovo" vatrogasno vozilo uspeli da preseku pravce širenja požara i da ga izoluju kako ne bi zahvatio i hotel "Vranje" u neposrednoj blizini.

"U diskoteci 'Paladijum' izgoreo je kompletan inventar, ali je pozorište 'Bora Stanković' najteže prošlo. Vatra je zahvatila i podrum od 300 do 400 kvadrata ispod celog pozorišta, u kome se nalaze stare stvari, gde vatra još tinja. Podrum trenutno nalivamo penom kako bi ugušili požar", rekao je Tašković.

On je dodao da ne može da kaže šta je uzrok požara.

Ni portparol vranjske Policijske uprave Dragan Stamenković nije mogao ni da potvrdi, ni da demantuje tvrdnje da je požar, u stvari, podmetnut u diskoteci "Paladijum", koja sa nalazi u bašti hotela "Vranje".

Pozorište "Bora Stanković", koje je potpuno izgorelo u jutrošnjem požaru, nalazi se u strogom centru grada, preko puta zgrade Policijske uprave Vranje i Pčinjskog upravnog okruga.

U zgradi pozorišta prva predstava odigrana je pre 116 godina.
Pogledaj vesti o: Vranje

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.