Izvor: B92, 20.Sep.2011, 10:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Istraga o pobuni JSO
Beograd -- U okviru istražnih radnji o pobuni JSO novembra 2001, koja se smatra uvodom u ubistvo premijera Zorana Đinđića, izjave policiji dalo više bivših funckionera.
Bivši načelnik resora Državne bezbednosti Srbije Goran Petrović, lider Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović i bivši ministar policije Dušan Mihajlović svedočili su u policiji, piše "Danas".
Petrović, Jovanović i Mihajlović su pozvani da „daju obaveštenja" u svojstvu građana. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Nakon tih razgovora napisane su službene beleške o obaveštenju primljenom od građana. Kako se nezvanično saznaje, u ovom pretkrivičnom postupku saslušano je dvadesetak osoba.
Petrović je svoj iskaz dao beogradskoj kriminalističkoj policiji. On je pozvan na razgovor po nalogu Miljka Radisavljevića, tužioca za organizovani kriminal, za prikupljanje obaveštenja, a razgovoru je prisustvovao zamenik tužioca Dimitrije Popić.
Petrović kaže za "Danas" da je tokom razgovora u policiji samo ponovio sve što je svojevremeno rekao na suđenju za ubistvo premijera Zorana Đinđića, a ranije i komisiji na čijem je čelu bio Žarko Korać, tadašnji potpredsednik Vlade.
Svoja saznanja o političkoj pozadini ubistva premijera, na razgovoru u policiji, kako saznaje naš list, nedavno je izneo i predsednik LDP Čedomir Jovanović. Kako se nezvanično saznaje, Zoran Mijatović, nekadašnji Petrovićev zamenik, takođe je bio pozvan, ali je razgovor odložen zbog godišnjeg odmora.
Poziv za informativni razgovor, kako su rekli za "Danas", zasad nisu dobili bivši komandant Žandarmerije Goran Radosavljević, nekadašnji načelnik Uprave vojne bezbednosti Aco Tomić, kao i Gradimir Nalić, bivši savetnik predsednika SR Jugoslavije Vojislava Koštunice. Juče nije bilo moguće saznati da li je predsednik DSS Vojislav Koštunica bio pozvan i saslušan u svojstvu svedoka, kako je ranije bilo najavljeno iz pravosudnih organa.










