Ha Horgošu sprečeno krijumčarenje antikviteta

Izvor: Blic, 25.Maj.2012, 16:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ha Horgošu sprečeno krijumčarenje antikviteta

BEOGRAD - Na graničnom prelazu Horgoš sprečena su dva odvojena pokušaja krijumčarenja antikvitetnih zbirki novca, markica i oružja, čija će vrednost biti poznata tek nakon ekspertize, saopštila je danas Uprava carina Srbije.

Kako se precizra, carinici su sprečili šverc kolekcije od preko 22.000 predmeta (novčići, markice, papirne novčanice i zlatni nakit), koja je otkrivena na ulazu u Srbiju u automobilu "kija sportidž”.

Vozilom je upravljao 46-godišnji >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << holandski državljanin turskog porekla koji je putovao sam iz Holandije u Tursku, a kutije sa antikvitetima su otkrivene u prtljažniku ispod prtljaga.

U tim kutijama je, kako se precizira, pronađeno 16.400 novčića iz raznih perioda, 4.466 markice, 87 grama zlata u nakitu, 1.329 papirnih novčanica i jedan zlatnik u obliku kovanice od dva evra.

Na graničnom prelazu Horgoš, sa Mađarskom, carinici su u saradnji sa graničnom policijom sprečili dvoje slovačkih državljana da iz Srbije prokrijumčare staro oružje.

Luk, dva metalna mača, jedanaest strela ručne izrade, tri metalne sablje i štavljena koža otkriveni su u prtljažniku automobila slovačkih registarskih oznaka među stvarima putnika.

U oba slučaja pokrenut je prekršajni postupak protiv vozača, dok će zbog specifičnosti zadržanih predmeta, njihov kulturno-istorijski značaj i vrednost biti sa sigurnošću utvrđeni nakon veštačenja, navodi se u saopstenju Uprave carina Srbije.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Krijumčari antikviteta “pali” na Horgošu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Maj.2012

Uprava carina saopštila je danas da su carinici na graničnom prelazu Horgoš uspeli da spreče dva pokušaja krijumčarenja antikvitetnih zbirki novca, markica i oružja čija će vrednost biti poznata posle ekspertize.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.