Izvor: Politika, 03.Mar.2010, 23:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Guduriću 12 dana za pripremu odbrane
Od našeg stalnog dopisnika
Zagreb, 3. marta – Sudsko veće zagrebačkog Županijskog suda pred kojim se sudi počiniocima atentata na direktora „Nacionala” Ivu Pukaniću u kojem je stradao i Nikola Franjić odobrilo je Bojanu Guduriću 12 dana za pripremu odbrane. Njemu će suđenje otpočeti 15. marta.
Gudurića je ovih dana BiH izručila Hrvatskoj, gde je optužen za pomaganje u ubistvu Ive Pukanića i Nikole Franjića u septembru 2008. godine u Zagrebu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << U ovom procesu on je petooptuženi, a tereti se uz ostalo i da je u vreme atentata na Pukanića čekao na tavanu obližnje zgrade odakle je trebalo snajperom da dotuče žrtvu ako bi slučajno preživela napad eksplozivnom napravom postavljenom na mopedu kraj njegovog automobila. Pred sudom u Zagrebu u toku je suđenje rođacima Robertu i Luki Mataniću, Amiru Mafalaniju i Slobodanu Đuroviću, dok su u Beogradu u pritvoru i čekaju početak suđenja zakazano za 20. april Željko Milovanović, Sreten Jocić i Milenko Kuzmanović.
Pojavljujući se danas pred sudijom Ivanom Kršul, Gudurić je zatražio odgađanje suđenja zato što još nije odabrao svog pravnog zastupnika, koji tek treba da se upozna s njegovim slučajem. Sudija mu je odobrila 12 dana – do 15. marta kada će suđenje započeti iz početka zbog pojave novog optuženog – ali ga je i upozorila da neće dozvoliti odugovlačenje suđenja, pogotovo što je odbrana koju mu je po službenoj dužnosti namenio sud već spremna.
„Vi niste uhapšeni juče, uhapšeni ste po poternici, ozbiljno to shvatite jer neće biti odugovlačenja postupka. Rok za pripremu možete dobiti samo jedanput”, bila je precizna sudija Kršul. Gudurić se skrivao skoro godinu i po dana posle atentata na Pukanića.
R. Arsenić
[objavljeno: 04/03/2010]








