Google počinje da emituje ciljane reklame

Izvor: Radio 021, 26.Mar.2015, 00:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Google počinje da emituje ciljane reklame

Google će obaviti prva testiranja sa emitovanjem ciljanih reklama na televiziji za pretplatnike na Google Fiber (usluga preko optičkog kabla) u američkom gradu Kanzas Sitiju, piše "Wall street journal".

To je način da Google, uz mali trošak, ostvari dodatni izvor prihoda s novom reklamnom platformom.

Tako će pretplatnicima u Kanzas Sitiju biti plasirane reklame na osnovu analize programskih sadržaja koje su u prethodnom periodu verno pratili i geolokaliteta. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 <<

Pretplatnici će imati mogućnost da, ukoliko žele, deaktiviraju uslugu ciljanih reklama. To je odluka koja bi trebalo da odgovara onima koji se zalažu za poštovanje privatnosti i zaštitu podataka.

Emiteri i oglašivači će moći da izvrše naplatu tek ako se reklame odgledaju i moraće da ograniče broj emitovanja iste reklame na istoj televiziji.

Zahvaljujući pojavi uređaja koji se mogu priključivati na razne sisteme, ciljane reklame Googla bi mogle uskoro da naprave prodor i u časovnike, naočare ili kontrolne table u automobilima.

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.