Izvor: S media, 18.Avg.2012, 08:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

„Ekstremi“ i „Torcida“ seju strah po Novom Pazaru

Sukob navijačkih grupa FK Novi Pazar “Ekstrema” i “Torcida Sandžak”, od kojih se svaka povezuje sa jednim od dvojice glavnih političkih lidera u Sandžaku, u subotu pre i za vreme utakmice Pazaraca sa Radničkim iz Niša, posledica je borbe za prevlast na tribinama, ko će biti glavni na severu Gradskog stadiona, ali i u gradu.

"Apsolutno nikakve veze nemamo ni ja, ni stranka sa navijačkim grupama. SDPR nikada neće stati ni iza koga ko nanosi štetu prvo klubu, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << a zatim i Novom Pazaru. Tribine nisu mesto za nacionalističke i političke poruke", kaže za “Blic” ministar trgovine i predsednik SDPR Rasim Ljajić.

Lider SDA i ministar bez portfelja Sulejman Ugljanin ostao je bez komentara.

"Nažalost, devedesete godine koncentrovane su u tim mladim ljudima, punim gneva, koji u tim incidentima izbacuju bes. Nisu im važni ni klub, ni igra, već samo da osvajaju. Ako nemaju neprijatelja spolja, nađu unutrašnjeg, važno im je i da se tuku sa braćom. Smatram da bi politički lideri iz Sandžaka trebalo da pozovu te huligane da ih smire", kaže za “Blic” Aida Ćorović, novinarka i direktorka NVO Urban-in iz Novog Pazara.

Uslovne kazne navijačima zbog pretnji Brankici Stanković

Zbog nasilničkog ponašanja na stadionu uhapšena su četvorica vandala, među kojima je i jedan od vođa “Ekstrema” Emir R. (39), koji se sumnjiči da je sa Enesom V. (24) i Enverom Dž. (26) preskočio zaštitnu ogradu i uputio se ka tribini “Torcide”, čije članove je provocirao i pozivao na tuču. U toku utakmice “Ekstremi” su zapalili zastavu “Torcide” koju su u sukobu oteli. Uhapšeno je još četvoro huligana, od kojih je jedan osumnjičen za pokušaj ubistva nožem, a drugi za napad na redara.

Navijačka grupa “Torcida Sandžak” nastala je kada je SDA bio na vlasti u gradu i držao klub. Oni koji nisu podržavali SDA, a bodre FK Novi Pazar, oformili su navijačku grupu, pa su u njoj uglavnom simpatizeri SDPR. Bore se za prevlast na stadionu, ali niko ne može sa preciznošću da kaže koja grupa je trenutno jača.

(Blic, Foto: Beta)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.