Eksplozija u fabrici paraksilena, šestoro povređen

Izvor: Akter, 07.Apr.2015, 08:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Eksplozija u fabrici paraksilena, šestoro povređen

Šestoro ljudi je povređeno u eksploziji u fabrici paraksilena na jugu Kine, a više stotina vatrogasaca je učestvovalo u gašenju požara

Posle eksplozije nije došlo do curenja te otrovne hemikalije, ali se nastavlja pažljivo nadgledanje vazduha i vode, saopštile su vlasti.

Eksplozija se desila u ponedeljak veče u fabrici u gradu Dzangdžou, u provinciji Fuđijen. To je druga eksplozija u toj fabrici za 20 meseci.

Bezbednost u fabrikama paraksilena bio >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << je razlog nekoliko protesta u Kini prethodnih godina.

Zamenik gradonačelnika Džang Jiteng izjavio je novinarima da je jedna osoba povređena u mestu eksplozije, a da je pet radnika zadobilo povrede od razbijenog stakla.

Agencija Sinhua javila je da su se snažni potresi osetili na 50 kilometara od fabrike.

U gašenju požara učestvovalo je 177 vatrogasnih kola i više od 800 vatrogasaca. Svi stanovnici iz okoline fabrike su evakuisani.

Paraksilen se koristi za proizvodnju poliestra i plastike, a izloženost toj hemikaliji može izazvati iritaciju očiju, nosa i grla.

Fabrika je trebalo da bude izgrađena u gradu Sijamen, takođe u provinciji Fuđijen, ali su 2007. stanovnici uspeli da protestima utiču da fabrika bude naravljena u manje naseljenom području u Džangdžou.

Nastavak na Akter...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.