Duliću se sudi iza zatvorenih vrata

Izvor: Kurir, 15.Nov.2012, 17:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Duliću se sudi iza zatvorenih vrata

BEOGRAD - Suđenje u Prvom osnovnom sudu u Beogradu po tužbi bivšeg ministra životne sredine Olivera Dulića protiv Topličkog centra za demokratiju i ljudska prava zatvoreno je za javnost, saopšteno je na početku ročišta.

Sudija Vesna Filipović rekla je da je Dulić podneo zahtev da se javnost isključi sa suđenja i da je taj zahtev prihvaćen.

Dulić je tužio Toplički centar i njihovog pravnog zastupnika Dragana Dobrašinovića, zbog teksta objavljenog >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << 11. marta prošle godine na internet stranici Koalicije za nadzor javnih finansija (www.nadzor.org.rs), koji se odnosio na milionske sume navodno potrošene na promociju Dulićevog ministarstva.

Dulić na ime naknade nematerijane štete, zbog pretrpljenih duševnih bolova usled povrede časti i ugleda traži da mu Centar isplati 900.000 dinara.

"Autori teksta na drzak i uvredljiv način, u potpunosti svesni svog položaja i mogućnosti da se "njihov glas daleko čuje" iznose lažne i neproverene informacije koje imaju suštinski karakter optužbe na račun tužioca (Olivera Dulića) i koje se njihovim pisanjem mogu okvalifikovati kao radnje izvršenja krivičnih dela predviđenih Krivičnim zakonikom RS čiji je izvršilac tužilac (Oliver Dulić)", stoji u tužbi.

U tužbi se navodi i da Toplički centar za demokratiju i ljudska prava iznosi "neistine i neproverene informacije o tome da je Dulić kao ministar dao nalog za nenamensko trošenje 225.000 evra kroz nabavku usluga u pregovaračkom postupku bez objavljivanja javnog poziva".

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.