Izvor: RTS, 25.Apr.2022, 17:39
Dečak srpske nacionalnosti napadnut u Obiliću
Trinaestogodišnji dečak srpske nacionalnosti napadnut je sinoć u najvećem srpskom selu u opštini Obilić, Babin Most, saopštila je Kancelarija za KiM.
S. M. je ispred kafića napala i vređala grupa od desetak starijih mladića albanske nacionalnosti, ističe Kancelarija za KiM.
Navodi se da je slučaj prijavljen policiji, a roditelji dečaka do kasno u noć su davali iskaz u policijskoj stanici u Obiliću.
Kako se naglašava, predsednik >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Privremenog organa Opštine Obilić Goran Dančetović upoznat je sa slučajem i na raspolaganju je porodici dečaka za svu neophodnu pomoć i podršku.
"Napad, koji se dogodio baš na najveći pravoslavni praznik, Vaskrs, pokazuje da Srbi na Kosovu i Metohiji ne mogu bez bojazni da obeleže ni najveće praznike, već treba da strahuju za decu i njihovu bezbednost", ocenjuje se u saopštenju.
U Kancelariji za KiM smatraju da su takvi incidenti, sa očiglednom etničkom motivacijom, posledica antisrpske retorike Prištine i Aljbina Kurtina, koji generiše otvorenu mržnju prema svemu srpskom.
Kancelarija za KiM obavestiće o poslednjem napadu međunarodne predstavnike koji imaju mandat da Srbima na KiM garantuju bezbednost, zaključuje se u saopštenju.
U odvojenom incidentu sa crkve Svete Petke u opštini Vitina u nedelju ujutru skinuta je zastava sa grbom Srpske pravoslavne crkve.
Maloletni Srbin napadnut na Vaskrs u selu Babin Most na KiM
Izvor: B92, 25.Apr.2022
Trinaestogodišnji dečak srpske nacionalnosti S. M. napadnut je na Vaskrs u selu Babin Most u opštini Obilić na Kosovu i Metohiji...Njega je sinoć ispred kafića napala i vređala grupa od desetak starijih mladića albanske nacionalnosti...Kako je saopštila Kancelarija za KiM, slučaj je prijavljen...










