Danas pripremno ročište za ubistvo Ćuruvije

Izvor: Radio 021, 16.Apr.2015, 09:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Danas pripremno ročište za ubistvo Ćuruvije

U Specijalnom sudu u Beogradu danas počinje pripremno ročište u postupku za ubistvo novinara i vlasnika "Dnevnog telegrafa" Slavka Ćuruvije, za koje su optužena četiri bivša pripadnika Državne bezbednosti.

Pripremno ročište zatvoreno je za javnost i njemu prisustvuju advokati odbrane, oštećenih i tužilaca, koji će predložiti dokaze koje nameravaju da izvedu na glavnom pretresu.

Sudskom veću predsedavaće sudija Snežana Jovanović.

Zakon ne >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << precizira u kom roku mora da počne javno suđenje, ali može da se očekuje da to bude u maju, pošto su dvojica optuženih u pritvoru i sud postupa hitno.

Slavko Ćuruvija je ubijen tokom NATO bombardovanja, na Uskrs, 11. aprila 1999. godine, ispred zgrade u kojoj je živeo u Svetogorskoj ulici broj 35 u Beogradu. Za ubistvo Ćuruvije optuženi su načelnik resora Državne bezbednosti Radomir Marković, načelnik beogradskg centra DB-a Milan Radonjić, glavni obaveštajni inspektor u Drugoj upravi resora Ratko Romić i pripadnik rezervnog sastava tog resora Miroslav Kurak.

Romić i Radonjić uhapšeni su 13. januara prošle godine i od tada su u pritvoru, Marković je na izdržavanju kazne, a Kurak je u bekstvu.

Po optužnici, Ćuruviju je ubio Miroslav Kurak, a saučesnik mu je bio Ratko Romić, koji je drškom pištolja udario u glavu Ćuruvijinu suprugu Branku Prpu, koja je bila u tom trenutku sa njim.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.