Izvor: Akter, 05.Jun.2015, 16:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Crnadak: Ozbiljne pretnje Islamske države
Ministar inostranih poslova Bosne i Hercegovine (BiH) Igor Crnadak ocenio je danas na skupu posvećenom bezbednosti regiona u Budvi da su poslednje pretnje terorističke organizacije Islamska država (ISIS) Balkanu još jedna potvrda da institucije treba snažnije da se bore protiv terorizma.
Crnadak je na margini 2BS (To Be Secure) Foruma, godišnje konfenecije koja se bavi pitanjima bezbednost Jugoistočne Evrope, za Slobodnu Evropu kazao da najnovija poruka treba da razbije "iluzije >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << onih koji nesu hteli da prihvate" da BiH "objektivno ima problem sa terorizmom".
Islamska država objavila je propagandni snimak kojim preti balkanskim zemljama i poziva muslimane sa Balkana da joj se pridruže ili pokrenu napade na Balkanu, preneli su ranije danas mediji u regionu.
Video-snimak, pod nazivom "Čast je u džihadu, poruka Balkancima", objavio je "El Hadžat" medija centar, propagandni centar formiran kako bi poruke islamista doprle do publike na Zapadu.
"Sasvim sigurno da je ovo pretnja. Radi se o strašnoj potvrdi činjenice da u BiH imamo problem terorizma. Videli smo na žalost to i u onom tragičnom terorističkom napadu u Zvorniku... Ovo je samo još jedna potvrda da institucije treba snažnije da rade u borbi protiv terorizma. Ovo treba da razbije iluziju kod svih onih koji nisu hteli da prihvate da mi objektivno imamo taj problem u BiH", kazao je Crnadak.
Po njegovim rečima dobro je što BiH ima zakon kojim kažnjava odlazak na strana ratišta.
"Taj zakon moramo striktno primenjivati, a sa svim ljudima uključenim u takve ativnosti moramo biti vrslo oštri, er se radi o direktnoj pretnji za bezbednost svih ljudi koji žive u BiH", zaključio je on.
Potpisana izjava o Jadransko-jonskom gasovodu
Izvor: Blic, 05.Jun.2015
Potpredsednik crnogorske Vlade Igor Lukšić i ministar ekonomije Vladimir Kavarić potpisali su danas sa kolegama iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Albanije zajedničku izjavu o Jadransko-jonskom gasovodu kojom su potvrdili snažnu podršku sprovođenju projekta...Izjava je potpisana na marginama foruma...













