ČARAPIĆEVA: POLICIJA CG GLAVNI KRIVAC ZA ŠARIĆA

Izvor: Kurir, 10.Maj.2011, 17:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ČARAPIĆEVA: POLICIJA CG GLAVNI KRIVAC ZA ŠARIĆA

PODGORICA- Vrhovna državna tužiteljka Ranka Čarapić u svom izveštaju i saslušanju pred članovima skupštinskog Odbora za bezbednost i odbranu uperila je prstom na policiju da je glavni krivac što ranije nije došlo do procesuiranja "slučaja Šarić" u Crnoj Gori, pišu "Vijesti".

Ona je, međutim, ocenila da se nakon sednice tog skupštinskog tela u martu prošle godine poboljšala saradnja policije i tužilaštva, kao i drugih državnih organa koji bi trebalo da se bave borbom >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << protiv korupcije i organizovanog kriminala. To bi, dodala je ona, u sledeća dva dana trebalo da rezultira optužnicom za pranje novca u Crnoj Gori protiv kotorskog klana koji je predvodio Dragan Dudić Fric koji je ubijen krajem maja prošle godine i za koga se veruje da je bio visokopozicioniran u kartelu pljevaljskog narkobosa.

Odbor je juče saslušao Čarapićevu jer nije dobio potpunu informaciju o propustima u akciji "Balkanski ratnik" tokom nedavnih saslušanja direktora ANB Vladana Jokovića, direktora Uprave za sprečavanje pranja novca Predraga Mitrovića i direktora Uprave policije Veselina Veljovića.

Izvori "Vijesti" su prenele da je Čarapićeva, u informaciji o tome šta je tužilaštvo uradilo u poslednjih 15 meseci, napisala da je nakon prošlogodišnje sednice skupštinskog tela zahtevala od Veljovića informacije o tome šta policija preduzima kada je reč o slučaju Šarić.

Tužilaštvo je u Veljovićevom odgovoru prvi put saznalo da se policija od 2006. godine bavi kotorskim klanom koji, prema policiji, švercuje narkotike i pere pare. U odgovoru policije, kako je napisala Čarapićeva, ne pominju se Šarići, nego samo klan pokojnog Dudića. Prema navodima Čarapićeve, direktor policije je, nakon dodatnog zahteva tužilaštva da mu dostavi materijale kako bi pokrenulo postupak protiv kotorskog klana, obavestio tužilaštvo da oni nemaju nikakve dokaze i činjenice, uprkos naporima koje preduzimaju četiri godine, tvrde izvori "Vijesti".

Član Odbora Nebojša Medojević (PzP) je podsetio da je istraga o narkoklanu otvorena tek nakon pritiska međunarodne zajednice. On je ocenio da je ona namerno vođena traljavo i da ide u "slepo crevo" s obzirom na to da je Dragan Dudić pokojni, a sve sa ciljem da se zatru tragovi koji vode do Prve banke, Mila Đukanovića i Stanka Subotića Caneta.

On je Vijestima kazao da je istraga u Crnoj Gori bila politički dirigovana da bi se zaštitio Đukanović i uklonili svi tragovi koji vode do veza politički eksponiranih osoba sa Šarićevim klanom.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Čarapićeva: Policija CG glavni krivac za Šarića

Izvor: Glas javnosti, 11.Maj.2011, 07:16

PODGORICA- Vrhovna državna tužiteljka Ranka Čarapić u svom izveštaju i saslušanju pred članovima skupštinskog Odbora za bezbednost i odbranu uperila je prstom na policiju da je glavni krivac što ranije nije došlo do procesuiranja "slučaja Šarić" u Crnoj Gori, pišu "Vijesti"...Ona je, međutim,...

Nastavak na Glas javnosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.