Izvor: Glas javnosti, Beta, 16.Jul.2010, 07:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bajruševiću određen pritvor zbog iznude
BEOGRAD - Istražni sudija Višeg suda u Beogradu odredio je pritvor do mesec dana Vuku Bajruševiću i pokrenuo istragu protiv njega, izjavila je portparol suda Dušica Ristić.
Pritvor je Bajruševiću određen zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi mogao da utiče na svedoke, kao i da bi mogao da ponovi krivično delo, kazala je portparol Ristić.
Ristić je napomenula da je istrazni sudija saslušao Bajruševića, odredio mu pritvor i pokrenuo istragu protiv njega zbog >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << sumnje da je izvršio krivično delo iznude.
Bajrušević se sumnjiči da je od jednog Beograđanina pokušao da iznudi oko 700.000 evra.
Bajrušević je poznat javnosti kao jedna od žrtava zemunskog klana, koji ga je oteo i od njegove sestre Bojane Kovačević za otkup naplatio milion i po nemačkih maraka krajem oktobra 2000. godine.




