Izvor: B92, 22.Apr.2013, 07:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BG: Pet udesa, četvoro povređenih
Beograd -- Tokom noći u Beogradu se dogodilo pet udesa u kojima su četiri osobe povređene, izjavila je portparol Hitne pomoći Nada Macura.
Muškarac star oko 36 godina je u udesu oko 00.40 časova u Ulici Agostina Neta, kada je autobus udario u drvo, zadobio povredu glave i prevezen je neurologu u Urgentni centar, rekla je Macura.
U udesu oko 22.50 časova u Ulici Lazara Mamutića Galenika jedna osoba je zadobila povredu glave i prevezena je u Urgentni centar.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Muškarac star oko 72 godine je u udesu oko 21 čas u Ulici 13. oktobar u Umci zadobio istezanje vrata i prevezen je u Urgentni centar.
Nešto posle 20 časova na Kružnom putu iz pravca Ibarske magistrale dogodio se lančani sudar u kojem nije bilo povređenih osoba.
Žena stara oko 82 godine je u udesu oko 19.15 sati na uglu ulica Nemanjine i Resavske zadobila povredu grudnog koša i prevezena je u Urgentni centar.
Hitna pomoć je tokom noći obavila 120 intervencija od kojih 20 na javnim mestima, a pomoć lekara su tražile sve vrste hroničnih bolesnika.
Macura je savetovala blagovremeni odlazak na posao, upozorivši da su zbog trenutnih vremenskih prilika moguće tegobe kod psihijatrijskih bolesnika, kao i kod astmatičara, jer se očekuje i kiša.











