Azilanti silovali Britanku u Banji Koviljači

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Okt.2011, 19:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Azilanti silovali Britanku u Banji Koviljači

BANJA KOVILJAČA -

Policija u Banji Koviljači uhapsila je danas azilanta, državljanina Avganistana Abdirašida N. (25), osumnjičenog za silovanje jedne strankinje.

Kako je saopštila Policijska uprava Šabac, osumnjičeni je sa još četiri sunarodnika, takođe azilanta, 27. oktobra oko 17.30, u jednom napuštenom turističkom objektu u banjskom parku obljubio 38-godišnju ženu.

Osumnjičenom je određena mera policijskog zadržavanja do 48 sati, a potom će, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << uz krivičnu prijavu, biti priveden istražnom sudiji Višeg suda u Šapcu.

Prema nezvaničnim informacijama, žrtva silovanja je državljanka Velike Britanije, gošća u Banji Koviljači.

Banja Koviljača se već duže vreme suočava sa povećanim brojem tražilaca azila iz Afrike i Azije, a prema podacima policijske stanice u Loznici, van Centra za azil u Banji Koviljači boravi više od 2.500 azilanata.

Većina azilanata je iz Avganistana i Pakistana, a ima ih i iz Somalije, Libije, Tunisa, Maroka, Sirije, Jemena, Irana i Saudijske Arabije.

Lokalne vlasti su u nekoliko navrata tražile pomoć Komesarijatu za izbeglica i premijera Mirku Cvetkoviću, ali nije bilo konkretnih koraka za rešavanje problema azilanata.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.