Izvor: B92, 22.Avg.2012, 08:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
5 povređenih u udesu kod aerodroma
Beograd -- Pet osoba je povređeno u udesu koji se dogodio rano jutros oko tri časa na Batajničkom drumu kod aerodroma u Beogradu.
Svi su prevezeni u Urgentni centar, prema prvim informacijama niko nije životno ugrožen, a povrede su uglavnom kontuzije glave i ekstremiteta, dok je jedna osoba slomila i prst na šaci. Povređeni su muškarci starosti 56, 58, 50, 25 i 15 godina.
Koordinator za odnose sa medijima u Hitnoj pomoći Mirko Lutovac je rekao da se saobraćajni udes >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dogodio i jutros oko šest časova u Tabanovačkoj ulici i da je muškarac sa kontuzijom lakta i podlaktice prevezen u Urgentni centar.
U saobraćajnom udesu koji se dogodio sinoć oko 22.45 časova u Ulici Nedeljka Gvozdenovića povređene su dve osobe, naveo je Lutovac.
Muškarac star 38 godina, motociklista, zadobio je kontuziju ramena i posekotinu podlaktice, ali je odbio transport u bolnicu, rekao je Lutovac.
Žena stara oko 33 godine, koja se nalazila na mestu suvozača na motoru, zadobila je prelom podlaktice i oguljotinu obe potkolenice i prevezena je u Urgentni centar, istakao je Lutovac.
U saobraćajnom udesu koji se dogodio sinoć oko 19.50 časova na uglu ulica Višnjičke i Vojvode Micka povređen je muškarac star oko 46 godina koji je zadobio kontuziju nadlaktice, ali je odbio transport u bolnicu, kazao je Lutovac.
Hitna pomoć je protekle noći u Beogradu obavila 101 intervenciju, od kojih 22 na javnom mestu, a pomoć lekara su najčešće tražili astmatičari i osobe sa karcinomima, precizirao je Lutovac.








