Izvor: Moto.rs, 15.Jan.2015, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Najavljena atraktivnija verzija Honda NSX Type R modela
Ted Klaus, glavni inženjer Acura NSX, obelodanio je da je u toku razvoj snažnije Type R verzije, iako se boja na drugoj generaciji Acura NSX još nije osušila.
Klaus tvrdi da su automobili koji su u potpunosti crveni oduvek popularni dodajući da je originalni NSX bio boje srebra te da je kasnije postao crven. Naravno, NSX Type R neće biti predstavljen u narednih nekoliko godina budući da Acura još uvek nije objavila ni kompletne tehničke specifikacije standardne verzije.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Moto.rs << />
Ono što je najavljeno jeste da će novi model odlikovati više od 550ks izlazne snage, da će njegova cena iznositi više od 127.000 evra te da će se prvo pojaviti na teritoriji SAD na leto ove godine. 2016 Acura NSX ubrzanje do 100km/h postiže za manje od 4 sekunde, a Ted Klaus tvrdi da je direktan konkurent modelima kao što su Porsche 911 Turbo, Audi R8 V10 i Ferrari 458 Italia.
foto © Honda














