Izvor: Blic, Beta, 08.Feb.2009, 01:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hilari sedela sa Berišom
Na molitvenom doručku sam sedeo sto do stola za kojim je bila državna sekretarka Hilari Klinton. Ali ona je za stolom bila u društvu premijera Albanije Salija Beriše", rekao je predsednik Srpskog pokreta obnove Vuk Drašković u intervjuu za Glas Amerike objavljenom u petak u SAD.
Drašković je rekao je da Srbija „mora pre svega da zna šta hoće i kuda hoće, i da to reši sa sobom".
„Moramo >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da učimo i od naših suseda, od Albanaca, na primer", naveo je on, dodajući da „nema tih lobista koji mogu da poprave imidž Srbije" u SAD, ako „državna politika nije glavni lobista".
Ocenjujući da se ništa se neće značajnije menjati u odnosu SAD prema Srbiji i regionu, Drašković je dodao da je „sada drugo pitanje da li se naš stav promenio".
„Koliko se sećam, negde posle petog oktobra svi smo uglas govorili ’evroatlantska integracija’, a sada se odjednom pojavilo da smo protiv Natoa, odnosno da smo za neutralnost", rekao je predsednik SPO.
On je ocenio da je „današnji svet, svet simbola" i „mi se tu apsolutno ne snalazimo i da zapravo veoma često radimo ono što je najdirektnije protiv našeg interesa".
„Mislim da u ovom trenutku ni sami ne znamo gde smo. Naša situacija je dosta teška, sumorna. Nažalost, u Srbiji se više ne veruje ni u šta. Vlada neka depresija, nezainteresovanost, i pitanje moralne obnove društva u Srbiji je prvorazredno pitanje", ukazao je Drašković.
Govoreći o Kosovu, Drašković je rekao da su „naši apetiti bili ekstremni, nerealni, kao što su i danas, kad neko kaže da treba da čuvamo suverenitet nad Kosovom, kao da ga imamo".
„Kako da čuvam nešto što sam izgubio još u junu 1999. godine", zapitao se Drašković, i dodao da se mora voditi državna i nacionalna politika koja će stvoriti jaku Srbiju čiji je cilj da jednog dana povrati suverenitet nad Kosovom.








