Izvor: Nezavisne Novine, 26.Nov.2014, 16:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić: EU ne može biti bauk
BEOGRAD - Premijer Srbije Aleksandar Vučić istakao je u telefonskom razgovoru s premijerom Moldavije Jurijem Leankom da EU "nije i ne može biti bauk za pravoslavne narode".
Vučić je naglasio značaj mira i stabilnosti za jednu zemlju i region koji donosi proces pristupanja EU.
Sagovornici su razgovarali o unapređenju bilateralne političke i ekonomske saradnje i razmijenili mišljenja o značaju >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << procesa evropskih integracija za obje zemlje, saopšteno je iz Vlade Srbije.
Vučić je informisao moldavskog kolegu o sveobuhvatnim ekonomskim mjerama koje Vlada Srbije preduzima u saradnji sa EU, Međunarodnim monetarnim fondom /MMF/, Svjetskom bankom i drugim međunarodnim finansijskim institucijama da bi obezbijedila bolju budućnost Srbije.
Vučić je poželio Leanki mnogo uspjeha na parlamentarnim izborima zakazanim za 30. novembar i pozvao ga da odmah poslije izbora posjeti Srbiju kako bi razgovarali o nastavku i unapređenju saradnje dvije zemlje.
Nastavak na Nezavisne Novine...



