TELA I DELOVI OLUPINE Pronađeni fragmenti aviona kako plutaju u moru

Izvor: Blic, 30.Dec.2014, 09:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

TELA I DELOVI OLUPINE Pronađeni fragmenti aviona kako plutaju u moru

Indonežanski zvaničnici su saopštili da su timovi za pretragu primetili tragove olupina u moru prilikom potrage za nestalim avionom "Er Azije" sa leta QZ8501. Indonežansve vlasti su objavile i da su primećena tela žrtava koja plutaju nedaleko od mesta gde se veruje da je avion pao.

Indonesian authorities examining photos of debris seen in water in search for #AirAsia #QZ8501 http://t.co/NTYSqVfjRK pic.twitter.com/z2SrjrN4ck

Nekoliko objekata je primećeno kako pluta >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u Javanskom moru blizu indonežanskog dela ostrva Borneo u jednoj od zona pretrage.

Vlasti su saopštile da je ovo do sada najznačajniji trag na koji su naišli.

QZ8501: Indonesian SAR agency chief 95pct sure debris off Kalimantan coast are from missing plane: AFP #AirAsia pic.twitter.com/nGnqbPqG9H

"Primetili smo desetak velikih i još mnogo malih belih objekata na površini vode. Lokacija je deset kilometara udaljena od mesta poslednjeg kontakta sa avionom. Ne možemo tačno da kažemo o čemu je reč, ali se molimo da je to - to", rekao je portparol indonezijske vojske Agus Dvi Putranto.

BREAKING: Indonesian officials tell local TV 'victims' spotted near site where AirAsia plane disappeared.

Nešto ranije, trećeg dana potrage za letom primećen je i dim na jednom od ostrva u Javanskom moru.

Fotograf AFP koji je bio sa spasiocima u jednom od aviona iz misije potrage rekao je da neki predmeti liče na pojaseve za spasavanje žute boje i čamce na naduvavanje.

Podsetimo, Let QZ 8501 bio je na pola puta do Singapura, kada je nestao u nedelju ujutro.

Pre nego što je izgubljen kontakt, pilot je tražio od kontrole leta da poveća visinu kako bi izbegao nevreme.

Njegov zahtev je međutim odbijen, zato što se drugi avion nalazio u tom području. Nakon toga je izgubljena komunikacija, dok iz pilotske kabine nije poslat poziv u

pomoć.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

PRONAĐENO MESTO PADA AVIONA: Više od 40 tela izvučeno iz mora, delovi olupine plutaju u talasima

Izvor: Kurir, 30.Dec.2014

Možemo za sada da potvrdimo da je to avion Er Azije, kažu zvaničnici..DŽAKARTA - Indonežanski ratni brod izvukao je više od 40 tela iz mora tokom potrage za nestalim avionom "Er Azije", saopštio je portparol mornarice..."Mornarički radio je javio da je ratni brod Bung Tomo, izvukao 40 tela i...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.