Siemens ostvario profit od 9,1 milijardi evra

Izvor: B92, 10.Nov.2011, 19:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Siemens ostvario profit od 9,1 milijardi evra

Kompanija Siemens je ovu fiskalnu godinu završila sa ukupnim porastom profita za 36 odsto, koji sada iznosi 9,1 milijardu evra, a dobit od redovnog poslovanja uvećala se za gotovo dve trećine, na sedam milijardi evra.

Prihodi od redovnog poslovanja porasli su za sedam odsto - na 73,5 milijardi evra, a nove porudžbine porasle su za 16 odsto, na 85,6 milijardi evra.

Predsednik i generalni direktor kompanije, Peter Lešer, istakao je da je, sa jakim četvrtim kvartalom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u turbulentnom ekonomskom okruženju, fiskalna 2011. završena sa rekordnim poslovnim rezultatima. Prema njegovim rečima, kompanija je dobro pozicionirana za rast prihoda u narednoj fiskalnoj godini i, srednjoročno, prelaz praga prihoda od 100 milijardi evra.

Protekla fiskalna godina bila je naročito uspešna za sektore Industrija i Energija, a vrhunac godine predstavljalo je dobijanje projekta za elektranu Ras Az Zawr u Saudijskoj Arabiji, tj. ugovora vrednog više od milijardu američkih dolara.

Sa početkom nove fiskalne godine, 1. oktobra 2011, počeo je da radi novi sektor Infrastruktura i gradovi, navedeno je u saopštenju Siemensa.

Kompanija podseća da će proširiti postojeće kapacitete fabrike u Subotici, koja je najznačajniji domaći proizvođač električnih mašina i pretvarača koji se primenjuju u oblasti obnovljivih izvora energije.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Profit Simensa čak 9,1 mlrd. EUR

Izvor: B92, 11.Nov.2011, 11:45

Beograd -- Nemačka kompanija Simens je u fiskalnoj 2011. godini povećala profit za 36 odsto, na 9,1 milijardu evra...Kako se navodi u saopštenju, prihodi od redovnog poslovanja porasli su za sedam odsto, na 73,5 milijardi evra, a nove porudžbine u fiskalnoj 2011. godini porasle su za 16 odsto, na...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.