Izvor: Blic, 23.Avg.2014, 10:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prvih pet kamiona iz ruskog konvoja se vratilo u Rusiju
Pet belih kamiona iz ruskog humanitarnog konvoja koji su u petak ušli u Ukrajinu, jutros su stigli na granični prelaz, na putu nazad ka Rusiji, javio je Rojters.
Kako je izvestio novinar britanske novinske agencije, prvih pet kamiona je prošlo kroz granični prelaz na teritoriju Rusije, a u daljini se mogu videti i drugi kamioni koji pristižu.
Povratak prvih kamiona iz ruskog humanitarnog konvoja iz Ukrajine >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u Rusiju potrvrdio je za francusku novinsku agenciju AFP i šef posmatračke misije Organizacije za evropsku bezbednost i saradnju (OEBS) koja nadgleda ruski granični prelaz u Donjecku Pol Pikard, ali on nije mogao da precizira koliko kamiona je prešlo na teritoriju Rusije.
Ruske novinske agencije su izvestile da je nekoliko desetina kamiona stiglo na granicu između Ukrajine i Rusije.
Ruski humanitarni konvoj sa pomoći stigao je na rusko-ukrajinsku granicu 14. avgusta, ali je ukrajinska strana počela sa postupkom carinjenja tek 21. avgusta.
Kolona kamiona juče je prešla granicu i stigla u Lugansk, što je zvanični Kijev nazvao "kršenjem međunarodnih normi", EU "povredom ukrajinske granice", a NATO "grubim kršenjem međunarodnih obaveza Rusije" i suvereniteta Ukrajine.














