Prekršen dogovor o prekidu vatre: Ubijeno pet vojnika

Izvor: Blic, 20.Dec.2014, 10:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prekršen dogovor o prekidu vatre: Ubijeno pet vojnika

Pripadnici Revolucionarnih oružanih snaga Kolumbije (FARK) ubili su pet i ranili sedam vojnika iz zasede u provinciji Kauka na jugozapadu Kolumbije, samo nekoliko sati pre nego što je na snagu stupio dogovor o prekidu vatre, saopštila je vojska.

U saopštenju se navodi da su vojnici patrolirali autoputem oštećenim u ranijem bombaškom napadu.

Tri policajca su, takođe ubijena u napadu druge, manje kolumbijske gerilske grupacije "Nacionalne oslobodilačke vojske" >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << (ELN) u provinciji Norte de Santander.

FARK je neočekivano sredinom nedelje objavio da će prekinuti neprijateljstva na neodređeno vreme, počev od danas.

Vlada je odbacila zahtev pobunjenika da nezavisna međunarodna organizacija nadzire prekid vatre.

Pobunjenička grupacija nije objavljivala komentare o svom planu, što je izazvalo sumnju da će održati obećanje o prekidu vatre.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.