Izvor: Blic, 12.Dec.2014, 09:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
OPREZNO VOZITE Magla na planinskim prevojima i po kotlinama
Magla i sumaglica smanjuju vidljivost na 50 do 100 metara i usporavaju i otežavaju saobraćaj na planinskim prevojima, po kotlinama i mestimično duž rečnih tokova, saopštio je danas Auto moto savez Srbije.
Zbog nižih temperatura u jutarnjim i večernjim časovima i vlažnih kolovoza, moguća je pojava poledice, pa se vozačima savetuje oprezna i pažljiva vožnja, uz održavanje većeg odstojanja između vozila. Prema podacima Uprave granične policije, trenutna zadržavanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << putničkih vozila na graničnim prelazima su do 30 minuta.
Saobraćaj je van gradskih sredina umerenog inteziteta, a pojačan se očekuje sa prvim poslepodnevnim časovima, posebno na izlazima iz većih gradskih sredina. Nakon maglovitog jutra, ponegde sa slabim mrazem, prema najavi meteorologa, očekuje se pretežno suvo vreme. Svi vozači se podsećaju da su po novom pravilniku o upotrebi zimske opreme dužni da imaju sva četiri zimska pneumatika, ako se zbog vremenskih uslova na kolovozu nalazi sneg, led ili poledica.
Van naseljenog mesta obavezno je posedovanje lanaca ili drugih uređaja za povećanje trakcije u prtljažniku, navedeno je u saopštenju.







