Nastavak dijaloga Beograda i Prištine 9. februara

Izvor: Blic, 23.Dec.2014, 23:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nastavak dijaloga Beograda i Prištine 9. februara

Premijer Srbije Aleksandar Vučić sastaće se 9. februara u Briselu sa premijerom kosovske vlade Isom Mustafom i ministrom spoljnih poslova Hašimom Tačijem, u okviru nastavka briselskog procesa, potvrđeno je Danasu u kabinetu predsednika Vlade Srbije.

List dodaje da će sastanku prisustvovati i šef srpske diplomatije Ivica Dačić.

Sastanak je zakazala visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Federika Mogerini.

To će biti prvi >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << put da se premijer Srbije na neposredan način uključuje u dijalog Srbije i Kosova i praktično preuzima vodeću ulogu sa srpske strane. Takođe, prvi put se u proces uključuje i nova šefica diplomatije EU, piše beogradski dnevnik.

Srbija ima jasan plan za nastavak dijaloga, a prva tema na dnevnom redu biće formiranje zajednice srpskih opština, rečeno je listu u kabinetu srpskog premijera.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.