Izvor: Blic, 31.Avg.2014, 20:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Najmanje 12 poginulih u napadu islamista u Mogadišu
Najmanje 12 osoba poginulo je danas u napadu islamista na sedište vojne obaveštajne službe u glavnom gradu Somalije, Mogadišu, javio je Rojters, pozivajući se na predstavnike vlade.
Poginula su dva civila i tri vojnika a sedam islamističkih pobunjenika je ubijeno, uključujući i bombaša-samoubicu koji je aktivirao eksploziv u vozilu, saopštio je portparol somalijskog ministarstva za nacionalnu bezbednost Mohamed Jusuf.
Posle eksplozije automobila-bombe, naoružani >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << islamisti napali su zgradu uprave obaveštajne službe Ministarstva odbrane, ali nisu stigli do ćelija istražnog zatvora u podrumu.
Predstavnik policije Mohamed Husein rekao je da su napadači "pokušavali da oslobode teroriste koji su zadržani u tom zatvoru".
Odgovornost za napad preuzela je grupa Al-Šabab.
Ministarstvo za informisanje saopštilo je da su neki od napadača ukrali uniforme snaga bezbednosti, a svi su ubijeni u roku od 45 minuta od početka napada.
Dva civila koja su poginula su bili prolaznici.






