NIS: Sanirana mrlja kod Srbobrana, otpad na sigurnom

Izvor: Blic, 29.Avg.2014, 17:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NIS: Sanirana mrlja kod Srbobrana, otpad na sigurnom

Sanacija naftne mrlje na Velikom bačkom kanalu kod Srbobrana u potpunosti je završena, a otpad je smešten na sigurno, izjavio je danas direktor pogona "Bačka" u Naftnoj industriji Srbije (NIS) Dragan Mitić.

Mitić je za agenciju Beta, na mestu gde se dogodilo zagađenje, rekao da je NIS preduzeo sve mere da spreči dalje izlivanje nafte. On je dodao da će atmosferska kanalizacija kroz koju je nafta dospela u kanal biti zauvek zatvorena, tako da više neće postojati mogućnost >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sličnog zagađenja.

Na licu mesta se može uočiti specijalna žuta barijera na površini vode, postavljena da se naftna mrlja ne bi širila kanalom. Sva trska koja je bila zagadjena naftom na tom mestu, posečena je i smeštena na bezbedno mesto.

Mitić je još rekao da je pokupljen sloj nafte, koji je plivao po površini kanala, kao i da je u vodu ubačeno specijalno sredstvo za apsorpciju nafte.

Na licu mesta je bila i opštinska inspektorka za zaštitu životne sredine Srbobrana Nada Nadj, koja je Beti rekla da svaki dan prati razvoj situacije i da o tome  obaveštava nadležnu pokrajinsku inspekciju, kao i preduzeće Vode Vojvodine.

NIS je i juče saopštio da je u potpunosti sanirao naftnu mrlju na Velikom bačkom kanalu, koja je nastala curenjem iz postrojenja na sabirno-otpremnoj stanici u Turiji kod Srbobrana, ali takvu konstataciju ranije danas osporila je ekološka organizacija Vojvođanska zelena inicijativa.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.