Izvor: Blic, 13.Jan.2015, 12:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NIJE U PLANU Putin neće prisustvovati komemoraciji u Aušvicu
Ruski predsednik Vladimir Putin neće prisustvovati komemoraciji holokausta ovog meseca u Aušvicu, u Poljskoj, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
"Predsednik ne planira takvo putovanje", rekao je Peskov, dodajući da Putin nije ni primio zvanični poziv da prisustvuje komemoraciji.
Rojtersovi izvori su juče rekli da Putin verovatno neće prisustvovati komemoraciji na mestu bivšeg logora Aušvic, zbog nepoverenja izazvanog sukobom u Ukrajini. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
Poljska, koja je kritikovala Moskvu zbog njene uloge u ukrajinskoj krizi, nije uputila zvanični diplomatski poziv Putinu, strahujući od posledica koje bi pozivanje ruskog predsednika imalo na domaćoj političkoj sceni.
Peskov je dodao da, koliko Moskva zna, obično nema zvaničnih poziva za takve događaje, ali da Putin nije dobio ni ličnu pozivnicu.
"On neće ići, ali mi, naravno, pridajemo veliki značaj svim komemoracijama, naročito na 70. godišnjicu pobede (u Drugom svetskom ratu), uključujući one koje se održavaju u Poljskoj", kazao je Peskov.
Odnosi Moskve i Zapada su zbog sukoba u Ukrajini na najnižem nivou od okončanja hladnog rata.
Pogledaj vesti o: Vladimir Putin





