NASA plaća 18.000 dolara za 70 dana ležanja

Izvor: Blic, 08.Dec.2014, 17:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NASA plaća 18.000 dolara za 70 dana ležanja

NASA plaća 18.000 dolara svakoj osobi koja se prijavi i odleži u krevetu 70 dana, a sve u sklopu studije o reagovanju ljudskog tela na posebne uslove.

Reč je o studiji koja bi trebalo da pokaže koliko pokretljivost i snaga tela počinju da opadaju, ako je glava u ležećem, a noge u uspravnom položaju.

Ispitanik treba da leži 70 dana, 24 sata dnevno, da ne ustaje kreveta, osim kada je potrebno da obavi određene testove kao što su oni na astronautima tokom bestežinskoga >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << stanja ili tokom leta u svemiru.

Posmatranjem eksperimenta naučnici će shvatiti kako će se tela astronauta ponašati u takvim uslovima.

Za vreme testa, dok leže, ispitanici će moći da čitaju knjige, da se igraju na mobilnim telefonima i učestvuju na "on lajn" kursevima - dok god nije potrebno da ustanu.

Njima će biti ugrađeni kateteri i vrećice, a NASA je osigurala i specijalne tuševe za higijenu tela.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.