Ministar: Moguće ujedinjenje dela vojnih snaga Švedske i Finske

Izvor: Blic, 08.Dec.2014, 01:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ministar: Moguće ujedinjenje dela vojnih snaga Švedske i Finske

Švedska i Finska bi u narednih pet godina mogle da ujedine svoje pomorske i vazduhoplovne snage, rekao je finski ministar odbrane Karl Haglund.

On je najavio da bi ovi planovi mogli da budu uvršteni u program buduće vlade. Haglund je ocenio da bi zajednička odbrana bila efikasnija.

Finski ministar je napomenuo da je za ujedinjenje vazduhoplovnih i pomorskih snaga dve države neophodno sklopiti savez za odbranu i preduzeti niz političkih odluka.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.