Mekdonalds otkrio kako pravi rebarca. Gle čuda - ne od rebaraca!

Izvor: Blic, 05.Nov.2014, 07:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mekdonalds otkrio kako pravi rebarca. Gle čuda - ne od rebaraca!

Lanac restorana brze hrane “Mekdonals” objavio je video iz koga se jasno vidi kako se pravi sezonski hamburger “McRib” da bi razuverio sve koji sumnjaju da je reč o prirodnom proizvodu.

Pošto je prošle godine u medijima osvanula fotografija ovog hamburgera na proizvodnoj liniji, bez sosa i ostalih priloga, “McRib” se našao na udaru kritičara, koji su tvrdili da liči na “sunđer za pakovanje” i “sivi Ikein nameštaj”.

Video prikazuje kompletan >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << proces proizvodnje u fabrici “Lopez fuds”, u Oklahoma Sitiju).

Za proizvodnju McRiba koristi se svinjski vrat bez kostiju. Veliki komadi mesa se ubacuju u mašinu za mlevenje. Dobijenoj masi se dodaju so, voda, dekstroza i tri vrste konzervansa: butilated hidroksianizol (BHA), propil galat i limunska kiselina.

Nakon toga se meso oblikuje da bi se dobio tipičan rebrasti “McRib” oblik.

Na kraju se hamburger stavlja u marinadu i ubacuje u lepinju, a odozgo se stavljaju krastavci i luk.

Zbog sve veće konkurencije, Mekdonals nastoji da se prilagodi situaciji u kojoj se prednost daje zdravoj hrani. Nedavno su se u ponudi našle tortilje sa piletinom i svežim krastavcem, kao i zdravija varijanta klasičnog Egg McMuffina, Egg White Delight McMuffin, koja ima 50 kalorija manje.

VIDEO > Kako se prave "mek rebarca":

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Gle čuda: Mekdonaldsova "rebarca" se ne prave od rebaraca!(VIDEO)

Izvor: NaDlanu.com, 05.Nov.2014

Lanac restorana brze hrane “Mekdonals” objavio je video iz koga se jasno vidi kako se pravi sezonski hamburger “McRib” da bi razuverio sve koji sumnjaju da je reč o prirodnom proizvodu....Pošto je prošle godine u medijima osvanula fotografija ovog hamburgera na proizvodnoj liniji, bez sosa...

Nastavak na NaDlanu.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.