Josipović: Šteta koju je nanio Šumunić je nenadoknadiva

Izvor: Nezavisne Novine, 17.Okt.2014, 18:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Josipović: Šteta koju je nanio Šumunić je nenadoknadiva

ZAGREB - Predsjednik Hrvatske Ivo Josipović rekao je danas da je nenadoknadiva šteta koju je bivši reprezentativac Josip Šimunić naneo državi, domaćem fudbalu i nacionalnom timu sramotnim ponašanjem na stadionu.

Josipović je reagovao na Šimunićevo kritičko prozivanje što ne prisustvuje utakmicama državne reprezentacije i, između ostalog, da nije reagovao na skandiranje srpskih navijača "Ubij Hrvata da Šiptar nema brata" tokom prekinute utakmice između Srbije i Albanije >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << u Beogradu.

"Mislim da gospodin Šimunić ne čita novine i ne gleda televiziju, pa zato postavlja takva pitanja. Ali, podsjetiću, šteta koju je učinio Hrvatskoj kao državi, našem fudbalu i reprezentaciji onim sramotnim ponašanjem na stadionu je nenadoknadiva i ne znam otkud mu uopšte hrabrosti da se javlja po tom pitanju", kazao je Josipović prilikom posjete Samoboru, a prenosi portal Index.hr.

Šimunić je neslavno okončao karijeru u nacionalnom timu pošto ga je Evropska fudbalska unija (UEFA) u decembru prošle godine kaznila sa 10 utakmice zabrane igranja za reprezentaciju nakon što je prilikom proslave pobjede nad Islandom i plasmana na Svjetsko prvenstvo u Brazilu uzeo mikrofon u ruke i na terenu više puta uzvikivao ustaški pozdrav "Za dom spremni".

Tridesetšestogodišnji Šimunić trenutno igra za zagrebački Dinamo, a hrvatski mediji ističu da je, "umjesto u fudbalskim, sve glasniji u svojim političkim nastupima".

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.