Izvor: S media, 04.Jul.2010, 16:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
IBM traži od svih zaposlenih da koriste "Fajerfoks"
Američki informatički gigant IBM preporučio je svojim radnicima da primenjuju navigator "Fajerfoks" kompanije "Mozila" kada koriste Internet, ocenjujući taj pretraživač "zlatnim modelom" za otvorenost, bezbednost i uskladjenost prema standardima.
U sve nove računare za 400.000 zaposlenih u kompaniji IBM biće instaliran "Fajerfoks" kao glavni način pristupa Internetu, izjavio je jedan od zvaničnika IBM-a Bob Sutor.
"Fajerfoks" se nalazi na drugom mestu medju >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << najkorišćenijim pretraživačima, nakon "Majkrosoftovog" pretraživača "Internet eksplorer", na sve konkurentnijem tržištu, gde je "Gugl" premašio "Eplov" operativni sistem "Safari" i zauzeo treće mesto.
Izvor: Tanjug









