HP Spectre: Najtanji laptop na svetu predstavljen i u Srbiji

Izvor: B92, 19.Apr.2016, 19:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

HP Spectre: Najtanji laptop na svetu predstavljen i u Srbiji

HP je i u Srbiji predstavio svoj, "najtanji laptop na svetu" - HP Spectre.

Spectre kompanije HP inc. (koja se nedavno odvojila od Hewlett – Packard) ima kućište od aluminijuma, izrađeno na CNC mašini, a tanko je koliko i jedna AAA baterija – samo 10,4mm. Opremljen je Intel Core i5 i i7 procesorima i FullHD ekranom dijagonale 13,3 inča (33,8cm) zaštićenog Corning Gorilla slojem i Bang&Olufsen zvučnim sistemom. Zahvaljujući ugljeničnim vlaknima od kojih je napravljen >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << donji deo računara, njegova ukupna masa iznosi 1,1 kg.

Spectre ima hibridnu bateriju podeljenu u dva tanka dela koja, prema saopštenju kompanije, donosi 9,5 sati rada i šestu generaciju Intel Core i5 i i7 procesora. PCIe SSD kapaciteta do 512GB uparen je sa do 8GB sistemske memorije urešaj "hladi" Intel-ov hiperbarični sistem.

Iako je Spectre trenutno bez sumnje glavni adut HP-a, kompanija je na događaju upriličenom u Hotelu Crowne Plaza u Beogradu predstavila i druge uređaje.

EliteBook Folio G1 je najtanji komercijalni netbuk (njegova debljina je 12,4 mm) sa dijagonalom od 12,5 inča i Core M procesorom.

Folio G1 povezuje se pomoću USB-C-a (nove, manje verzije USB priključka) ima ekran veoma visoke rezolucije (veće od 2,304x1,440 piksela) i pokreće ga Intelov Core M procesor (dizajniran za veoma tanke sisteme).

Kao i drugi aktuelni HP sistemi, zvučnici su brenda Bang & Olufsen.

Elite X2 1012 je "dva u jedan" uređaj koji može da posluži i kao tablet i kao laptop.

Sa dijagonalom od 12 inča Elite X2 pokreće Intelov Core M procesor. Ima Windows 10 operativni sistem i web podršku za Windows 8.1. Trajanje baterije je 10 sati. Zvučnici su brenda Bang & Olufsen, a poseduje i softver za redukciju buke.

Smartfon HP Elite X3, koji je premijeru imao na Svetskom sajmu mobilnih tehnologija u Barseloni, sada je predstavljen i u Srbiji. Ovaj uređaj koji pokreće Windows 10 dizajniran je tako da predstavlja zamenu za desktop računar, laptop i telefon.

Sa ekranom od šest inča u Quad HD rezoluciji, poseduje Snapdragon 820 procesor, 4 GB RAM memorije i 64 GB prostora za čuvanje podataka, s tim što se može proširiti i sa memorijskom karticom do 2 TB.

Baterija je jačine od 4150 mAh i ona podržava bežično punjenje. Telefon poseduje i skener zenice oka i otiska prsta.

Glavni adut ovog uređaja je to što je dizajniran za Continuum, opciju na Windows 10 operativnom sistemu koja mu omogućava da se poveže sa monitorom, tastaturom i mišem, i da ima većinu funkcija kao i pravi računar.

Pored samog telefona, HP je napravio i nekoliko dodataka, kao što je Desk Dock koji dolazi sa USB, USB Type-C, Display Port.

Trebalo bi na tržištu da se pojavi do septembra, a cena još uvek nije poznata.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.