Izvor: Nezavisne Novine, 08.Dec.2014, 21:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dadilja priznala krivicu
KAMPALA - Jedna dadilja u Ugandi je danas priznala krivicu za mučenje dijteta o kojem je brinula, a taj slučaj je duboko uznemirio građane i pokrenuo debatu o ulozi kućnih pomoćnica u podizanju djece u toj istočnoafričkoj zemlji.
Dadilja Džoli Tumuhirve (22) je na suđenju proglašena krivom za mučenje dijeteta, uprkos tome što je njen advokat izjavio da ona nije imala fer suđenje, prenijela je agencija AP.
Presuda će biti izrečena u srijedu, a Tumuhirve, koja je >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << za porodicu radila kao kućna pomoćnica i dadilja, prijeti zatvorska kazna u trajanju od najviše 15 godina.
U video snimku koji je objavljen na društvenim mrežama se može vidjeti kako Tumuhirve šamara, udara nogom i gazi po dijetetu svog poslodavca, devojčici koja je u vreme incidenta imala manje od dve godine.
Snimak je načinjen tako što je dijetetov otac postavio skrivenu kameru u kući, a kad je video kako kućna pomoćnica tuče dijete, on ju je prebio.
Ona je zatim prijavila oca dijeteta policiji zbog fizičkog napada, ali je otac, da bi objasnio svoj postupak, policiji pokazao snimak na kojem se vidi kako djevojka brutalno bije njegovu ćerku, izjavio je advokat Ladislaus Rvakafuzi.
Kad je video snimak prošlog mjeseca objavljen na društvenim mrežama, to je naišlo na oštru osudu građana Ugande, koje je šokiralo prebijanje malog dijeteta samo zato što je povratilo hranu kojom ga je dadilja na silu hranila.
Lokalni tužilac je prvo najavio da će protiv dadilje biti podignuta optužnica za pokušaj ubistva, ali je ona optužena za mučenje.
Nastavak na Nezavisne Novine...
Uganda: Dadilja priznala krivicu za mučenje deteta
Izvor: Blic, 08.Dec.2014
Jedna dadilja u Ugandi je danas priznala krivicu za mučenje deteta o kojem je brinula, a taj slučaj je duboko uznemirio građane i pokrenuo debatu o ulozi kućnih pomoćnica u podizanju dece u toj istočnoafričkoj zemlji...Dadilja Džoli Tumuhirve (22) je na suđenju proglašena krivom za mučenje...






