Izvor: S media, 21.Apr.2010, 02:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Ajped" zabranjen na tri univerziteta
Tri američka univerziteta su trenutno zabranila korišćenje "Eplovog" tablet (mini-prenosivog) računara "ajpeda", što se desilo nakon što je izraelska vlada zabranila korišćenje američke verzije "ajpeda" zbog interferencije sa vojnom mrežom.
Univerzitet "Džordž Vašington", "Prinston" i "Kornel" su zabranili korišćenje "ajpeda" zbog tehničkih problema na njihovim mrežama.
U "Džordž Vašingtonu" su konstatovali da bezbednosne funkcije njihove bežične >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << mreže "Vaj-Faj" nisu prilagodjene tom uredjaju, kao ni "Eplovom" plejeru "ajpod tač" i telefonu "ajfonu".
U "Prinstonu" je blokirano 20 odsto "ajpedova" koji su funkcionisali preko njegove mreže nakon što je konstatovano loše funkcionisanje koje može da negativno utiče na celu informatičku mrežu tog univerziteta.
"Prinstonovi" i "Eplovi" stručnjaci rade na rešavanju tog problema.
"Ajped" je "izopšten" i iz "Kornela" zbog bojazni da bi intenzivno korišćenje tog uredjaja moglo da izazove zagušenje interne mreže univerziteta.
Izvor: Tanjug









