Izvor: RTS, 31.Mar.2016, 18:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Haško tužilaštvo: Ramotrićemo da li ima osnova za žalbu
Tužilaštvo Haškog tribunala saopštilo je posle oslobađajuće presude lideru Srpske radikalne stranke Vojislavu Šešelju da će razmotriti da li postoje osnove za žalbu na presudu.
Haški tribunal oslobodio je Šešelja optužbi za zločine nad Hrvatima i Muslimanima u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH, 1991-93, pošto nije imao ni de jure, ni de fakto nadređeni položaj nad dobrovoljcima SRS >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << koje je slao na ratišta u Hrvatskoj i BiH na kojima su počinjeni zločini.
"Tužiteljstvo prima k znanju današnju presudu. Potpuno razumemo da će mnoge žrtve i zajednice biti razočarane presudom Raspravnog veća", saopštilo je Tužilaštvo.
Haško tužilaštvo je navelo su na snazi optužnica i nalog za privođenje za tri Šešeljeva saradnika, uključujući dva člana njegovog tima odbrane, za navode o pretnjama, zastrašivanju, nuđenju mita ili na drugi način vršenju uticaja na dva svedoka Tužilaštva.









