Hag: Pokrenuli smo istragu zbog Mladića

Izvor: Vesti-online.com, 16.Nov.2018, 16:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hag: Pokrenuli smo istragu zbog Mladića

Mehanizam za krivične sudove, naslednik Haškog tribunala, oglasio se povodom uključenja Ratka Mladića u jutarnji program TV Hepi.

Kako je preneo BBC Srbija, iz Haga je rečeno da je pokrenuta istraga kako je do toga došlo.

- Pritvorenici nemaju pravo da razgovaraju sa medijima bez dozvole suda. Reč je o verovatnom kršenju Pravilnika o pritvoru - rekla je portparolka Mehanizma Helena Egelston.

Ona je objasnila da pritvorenici mogu bez ograničenja >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << da komuniciraju sa članovima uže porodice putem telefonske govornice instalirane u zajedničkim prostorijama pritvorske jedinice, ali da im nije dozvoljeno da poseduju i koriste mobilne telefone.

Podsetimo, ratni komandant Vojske Republike Srpske, koji je osuđen na doživotnu kaznu zatvora zbog ratnih zločina u BiH, uključio se telefonskim putem u program televizije sa nacionalnom frekvencijom.
Pogledaj vesti o: Hag,   Ratko Mladić

Nastavak na Vesti-online.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.