Izvor: Blic, 06.Mar.2013, 12:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zajednica po Ahtisariju
Premijer Kosova Hašim Tači obavestio je predsednicu Kosova Atifete Jahjaga o detaljima šeste runde dijaloga u Briselu, među kojima je i mogućnost uspostavljanja Zajednica većinski srpskih opština na teritoriji celog Kosova, kao ustavno i zakonsko pravo i obaveza koja proističe iz Ahtisarijevog plana, saopštio je kabinet predsednice Kosova.
Tači je Jahjagi preneo detalje šeste runde dijaloga u Briselu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u okviru dijaloga o normalizaciji odnosa između Kosova i Srbije kao dve susedne suverene i nezavisne države, navodi se u saopštenju.
Tači je rekao da je dijalog, koji se odvija pod okriljem Evropske unije i uz podršku Sjedinjenih Američkih Država, doneo praktične rezultate u ostvarivanju niza sporazuma koji olakšavaju život i rad građana obe zemlje i doprinose miru i stabilnosti u regionu.
Tači je preneo da se razgovaralo o raspuštanju svih paralelnih struktura koje je do sada finansirala Srbija, čime se stvaraju uslovi da se u četiri opštine na severu
organizuju izbori za skupštine i gradonačelnike, na kojima će građani moći da izaberu legitimne zastupnike i vlast.
Udruženje većinski srpskih opština biće uspostavljena na celoj teritoriji Kosova, kao ustavno i zakonsko pravo i obaveza koja proističe iz Ahtisarijevog paketa, rekao je Tači i dodao da je funkcija koordinacije i više saradnje najbolji način ostvarivanja zajedničkih interesa u cilju bolje usluge za sve građane.
On je rekao da će na narednom sastanku u Briselu, 20. marta, biti razgovora o specifičnim uslovima realizacije ovih sporazuma.
Jahjaga je podržala dijalog kao jedini način da se reše sva pitanja i predstavlja doprinos miru i stabilnosti, razumevanju i saradnje među ljudima, narodima i državama, navodi se u saopštenju.
Povezane vesti: Tači: Predložiću plan za integraciju Srba na severu Kosova Sejdiju i Tači razgovarali sa ambasadorima o rezoluciji
Pogledaj vesti o: Evropska Unija, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Udruženje većinski srpskih opština na cijelom Kosovu
Izvor: SandzakInfo.net, 07.Mar.2013, 10:45
Premijer Kosova Hashim Thaçi obavijestio je predsjednicu Atifete Jahjagu o detaljima šeste runde dijaloga u Briselu, među kojima je i mogućnost uspostavljanja Zajednica većinski srpskih opština na teritoriji cijelog Kosova, kao ustavno i zakonsko pravo i obaveza koja proističe iz Ahtisaarijevog...















