Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Feb.2017, 14:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ponuda Vojvodine na Sajmu turizma
Sajam turizma u Beogradu nabolja je prilika da se plasira ponuda u Vojvodini, smatraju turistički radnici.
Podaci kažu da se beleži porast dolazaka i noćenja kako stranih, tako i domaćih turista.
Na ovogodišnjem 39. međunarodnom Sajmu turizma Vojvođani su pokušali da ponude i nešto drugačiju sliku od one uobičajene u vidu hrane i pića.
Izlagača 1100 i 56 zemalja predstavlja se na ovogodišnjem sajmu turizma u Beogradu.
Iako su dostupne >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i najudaljenije destinacije, od ove godine i Kina i Rusija, podaci Nacionalne Asocijacije turističkih agencija su da preko 60 odsto turista iz Srbije i dalje bira Grčku.
Indija, Tunis i neke od najudaljenijih destinacije mame srpske turiste na sajmu, ali odabir mesta za odmor za prosečnog srpskog turistu zavisi i od dubine džepa.
Najveća gužva na štandovima Gričke. U turističkim agencijama kažu naši građani mogu letovati gde god hoće, ako se ovih dođu na Beogradski sajam turizma, jer su popusti ohrabrujući.
"Na sajmu vas očekuju do 40 odsto hotelskog popusta i pored toga 10 odsto agencijskog pousta. Tako da popusti idu do 50 odsto. Ranijom rezervacijom i uplatom više rata i mnogo veći izbor samih aranžmana", kaže Anja Matijević, turistička agencija Odeon.
Turska se vraća na velika vrata, kako turizmolozi kažu zadala je zadatak ostalim destinacijama kada je u pitanju visokokvalitetna ponuda, ali i pogodnosti uprkos opasnosti od terorizma.
"Ja mislim da je sve to prošlo, tako da se Turska odlično bukira za ovu godinu, i ona daje nešto za porodični turizam što drugde nema, a to su deca gratis, dvoje plati, a dvoje dece ide gratis, ima hotela koji i do 15 godina deci daju gratis", kaže Dušan Anastasov, turistička agencija Big Blue.
A sve popuarniji je i banjski turizam u Mađarskoj. Pored banje Morohalom koja je kako kažu najposećenija, domaći turisti počinju da istražuju i druge destinacije.
Druga banja je Mako, ona počinje da parira Morohalomu To je jedno malo mesto pored Segedina koje ima lep banjski kompleks.
A interesovanje srpskih turista ka domaćim destinacija sve je veće shodno tome i ove godine će se ovde deliti vaučeri i to 60.000 što je više nego prošle godine.
Popusti u bilo kom obliku i dalje imaju veliku ulogu pri odlučivanju za odmor, a ako je suditi po procentima koji su ispisani na svim štandovima, onda je Beogradski sajam turizma pravo mesto za odabir odmora.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







