Počeo 5.Međunarodni dečji festival folklora

Izvor: Press, 20.Avg.2013, 00:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počeo 5.Međunarodni dečji festival folklora

Na festivalu učestvuje 22 folklorna ansambla iz Turske, Bugarske, Makedonije, Turkmenistana, Češke, Grčke, Republike Srpske i Srbije.

"Licidersko srce ruši granice I pravi mostove među ovom decom, čija prijateljstva stečena na ovoj manifestaciji, trajaće sigurno ceo život. U folklornim radionicama, koje su prateći deo festivala, oni razmenju znanje i iskustva iz tradicije njihovih naroda, a tokom boravka u Užicu posetiće i turističke destinacije u zlatiborskom >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << kraju", rekla je Tanjugu Ivana Cvetković iz organizacionog odbora festivala.

Šef orkestra iz Turske Salih Šajnturk kaže da je veoma srećan što njegov ansambl učestvuje na festivalu u Užicu.

"Ovo je naš prvi nastup u Evropi i jako sam zadovoljan organizacijom festivala u Užicu", kazao je Šajnturk Tanjugu.

Muzički urednik ansambla iz Makedonije Slobodan Momčilov takođe je pohvalio organizaciju festivala i naglasio njegov značaj.

"Ovakvi festivali su veoma značajni za decu koja dolaze sa različitih prostora. Upoznaju se, uče zajedno jedni o drugima i druže se onako kako mi to na Balkanu samo znamo",rekao je Momčilov.

Ove godine tokom pet festivalskih dana program će se odvijati pored Užica i u Kosjeriću, Bajinoj Bašti, Skelanima, Višegradu, Zlatiboru i Mokroj Gori.

Tokom festivalskih dana, na svim mestima gde su festivalska dešavanja, biće organizovana humanitarna akcija “Licidersko srce za zdravo dečje srce”.

Organizator festivala je Udruženje građana Era, a finansijski su ga podržali ministarstva kulture i prosvete, grad Užice i opštine Čajetina, Kosjerić i Bajina Bašta.

Po svečanom otvaranju Liciderskog srca na Gradskom trgu u Užicu večeras su održale koncert “Moje tri”.
Pogledaj vesti o: Grčka

Nastavak na Press...



Povezane vesti

Počeo dečji festival folklora u Užicu

Izvor: Dzungla.org, 20.Avg.2013

PETI Međunarodni dečji festival folklora “Licidersko srce”, u organizaciji Udruženja građana ERA iz Užica, počeo je u ponedeljak i ova smotra mladosti i tradicije trajaće do subote. Festival se organizuje uz podršku grada Užica i lokalnih samouprava – Kosjerića, Bajine Bašte,...

Nastavak na Dzungla.org...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.