MMF očekuje brzo  dogovor o pomoći Grčkoj

Izvor: S media, 25.Apr.2010, 18:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MMF očekuje brzo dogovor o pomoći Grčkoj

Generalni direktor Medjunarodnog monetarnog fonda (MMF) Dominik Stros-Kan rekao je danas da je "uveren" da će Fond, grčka vlada i Evropljani zaključiti pregovore "na vreme da bi se odgovorilo potrebama Grčke".

Grčka je zvanično u petak zatražila aktiviranje zajedničkog plana država evrozone i MMF-a za finansijsko spasavanje zemlje iz teške >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << dužničke krize. Prema toj formuli, zemlje evrozone dale bi dve trećine a MMF jednu trećinu sume.

Stros-Kan je rekao da su se od petka pregovori sa grčkim vlastima ubrzali i da sve strane u procesu uvidjaju potrebu da se brzo deluje.

"Mi smo svi svesni ozbiljnosti situacije i hrabrih napora koje trenutno ulaže grčki narod", rekao je danas Stros-Kan posle još jednog susreta sa grčkim ministrom finansija Jorgosom Papakonstantinuom u Vašingtonu.

Nemački ministar finansija Volfgang Šojble izjavio je danas za nedeljnik Bild am zontag da Nemačka još nije odlučila da li će dati saglasnost na zahtev Grčke da joj se odobri nova finansijska pomoć i da joj je potrebno vreme da razmotri zahtev.

Spasilački paket predvidja zajmove Grčkoj od drugih država evrozone u visini do 30 milijardi evra sa kamatom od pet odsto i oko 10 milijardi evra zajma od MMF-a.

Nastavak na S media...



Povezane vesti

George Papaconstantinou: Pregovori Grčke s MMF-om i EU završit će vrlo brzo

Izvor: SEEbiz.eu, 26.Apr.2010, 12:05

WASHINGTON - Grčki ministar financija izjavio je nedjelju u Washingtonu da će ulagači koji se klade protiv njegove prezadužene zemlje biti na gubitku, izražavajući optimizam da će paket pomoći Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) i zemalja eurozone omogućiti Grčkoj da podmiruje svoje obveze...

Nastavak na SEEbiz.eu...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.