Izvor: B92, 03.Avg.2008, 23:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ljubomorni Grk odrubio ženi glavu

Atina -- Ljubomorni Grk je u stanju neuračunljivosti odrubio glavu svojoj supruzi na grčkom ostrvu Santoriniju.

Kako su javile grčke TV stanice, pošto je izvršio zločin, Grk star 40 godina je ukrao policijski automobil i u sumanutoj vožnji uskim ostrvskim ulicama, povredio najmanje četvoro ljudi, od kojih je dvoje u teškom stanju. "Čovek je mentalno bolestan", rekao je gradonačelnik Santorinija Angelos Rusos.

Rusos je rekao da je ubica odrubio glavu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << svojoj 35-godišnjoj ženi velikim nožem, a onda izašao na ulicu s njenom glavom u ruci, prenela je agencija DPA.

Taj čovek je uspeo da povredi i policajca koji je intervenisao na mestu zločina, ukrao mu automobil i, kako je rekao gradonačelnik Santorinija, "kao ludak" vozio uskim ulicama. On je oborio dve žene i tesko ih povredio, javili su grčki mediji.

Policija je uspela da zaustavi ubicu pucnjima upozorenja, a jedna žena je lakše povređena od rikošetiranog metka.

Prizori ubistva i kasnije potere za ubicom izazvale su paniku među hiljadama turista na grčkom ostrvu, ali, prema dosadašnjim izveštajima, niko od stranaca nije povređen.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.