Dva požara na Zakintosu pod kontrolom

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Avg.2018, 22:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dva požara na Zakintosu pod kontrolom

Dva požara koja su besnela na grčkom ostrvu Zakintos, u oblastima Makerado i Koliomenos, danas su stavljena pod kontrolu.

Požare je tokom noći gasilo 30 vatrogasaca sa 14 vatrogasnih kola, a njima je u jutarnjim satima pritekao u pomoć i helikopter.

Jak vetar je otežavao rad vatrogasaca, prenela je agencija ANA.

Požari su izbili juče, ali obližnja sela nisu bila ugrožena.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Razorni požari pogodili su nedavno istočni deo Atike , gde je broj nastradalih u požaru porastao na 93.

Najnovija žrtva je 78-godišnja žena iz Matija koja je imala hronične zdravstvene probleme i bila na intezivnoj nezi u bolnici Sismanoglio.

Trenutno se 34 osobe iz Matija nalaze u bolnicama na Atiki, šestoro je na intezivnoj nezi, a jedno dete u Agia Sofija dečjoj bolnici je u dobrom stanju, navela je ANA.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.