Cipras uveren u napredak razgovora sa evrozonom

Izvor: Press, 16.Feb.2015, 08:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cipras uveren u napredak razgovora sa evrozonom

Grčki premijer Aleksis Cipras rekao je da je uveren u napredak u novim razgovorima ministara evrozone koji će danas biti održani u Briselu.
"Nije nam potreban novac. Potrebno nam je vreme da realizujemo naše reformske planove. Obećavam vam da će Grčka biti drugačija zemlja kroz šest meseci", izjavio je Cipras za nemački nedeljnik >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << "Štern", prenela je agencija AFP.

On je naveo da danas očekuje teške razgovore na sastanku ministra finansija EU, ali da je uveren u napredak, jer, kako je istakao, crpi snagu iz podrške grčkog naroda.

"Tražim rešenje u kojem će sve strane dobiti. Želim da spasem Grčku od tragedije i Evropu od podele", istakao je Cipras.

Da bi uspeo u svojoj nameri, grčkom premijeru je potrebna podrška Nemačke i njene kancelarke Angele Merkel.

"Nju (Merkel) doživljavam kao ljubaznu osobu. Ona nije tako stroga kakvom je mediji predstavljaju", rekao je grčki premijer o nemačkoj kancelarki.

Cipras je ocenio da je ona pre svega pragmatična političarka koja ne želi da ugrozi budućnost Evrope.

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Šojble nije optimista

Izvor: Capital.ba, 16.Feb.2015

BERLIN, Njemački ministar finansija Volfgang Šojble izjavio je da nije previše optimističan da će Grčka i ministri finansija evrozone danas postići sporazum o dugovanjima Atine. „Na osnovu onoga što sam čuo o razgovorima obavljenim na tehničkom nivou tokom vikenda, veoma sam skeptičan,...

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.