Izvor: Akter, 28.Sep.2015, 18:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cakalatos uveren u jačanje privrednog rasta

Grčki ministar finansija Euklid Cakalatos izrazio je danas uverenje u jačanje privrednog rasta u Grčkoj do polovine 2016. godine, pod uslovom da sve bude "dobro išlo s kreditorima"

"Ako poverioci budu imali pozitivan izveštaj o primeni mera usvojenih sporazumom o finansijskoj pomoći do kraja drugog kvartala 2016. godine, ne vidim nijedan razlog da ne vratimo privredni rast", rekao je Cakalatos u intevjuu britanskom listu Fajnenšel tajms, preneli su danas mediji u Atini. >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter <<

Grčka ima sporiji privredni rast nakon šest godina ekonomske krize i recesije.

Posle prevremenih parlamentarnih izbora održanih 20. septembra i reizbora Cakalatosa, ministar finansija ima glavni zadatak da primeni plan sprovođenja međunarodne kreditne pomoći od 86 milijardi evra u naredne tri godine.

Grčka je u julu potpisala sporazum o toj pomoći sa svojim poveriocima - EU i Međunarodnim monetarnim fondom (MMF).

Cakalotos (55) je vodio poslednju fazu pregovora prethodne grčke vlade Aleksisa Ciprasa i kreditora o tom novom paketu pomoći, pošto je levičarska vlada odustala od tvrdog stava prema kreditorima i prihvatila da sprovede nove mere štednje, što je i bio uzrok prevremenih izbora.

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.